Obchod

O NosBazaru

NosBazar prodává Tvé zboží ostatním hráčům za Tebe. Už nemusíš otevírat obchod a dlouze čekat, než své věci prodáš. V NosBazaru můžeš jednoduše vystavit své předměty a zároveň mít přehled o jejich prodeji. NosBazar najdeš v Port Alveu nebo Městě pouštních orlů u NPC, kteří jsou připraveni Vám pomoci s prvními krůčky.

Kup

Otevři NosBazar a vyber možnost 'Koupit' ze záložky v dolní části okna. Zobrazí se okno se všemi položkami, které jsou v současné době k dispozici pro prodej. Pokud nemůžeš najít, co hledáš, zkus použít funkci vyhledávání v horní části: jednoduše vyber kategorii a typ nebo vypiš název položky do vyhledávacího pole a klikni na tlačítko 'Hledat'. Pokud není zboží v balíku, tak si můžeš vybrat množství, které potřebuješ. Když najdeš položku, kterou chceš, klikni na 'Koupit' a potvrď transakci. Zakoupené položky pak nalezneš ve svém inventáři.

Vlož

Nyní otevři NosBazar a vyber možnost 'Seznam' ze záložky v dolní části okna. Zde můžeš z inventáře vybrat položky, které chceš prodávat. Můžeš si vybrat způsob prodeje, dobu prodeje a cenu, poté stačí kliknout na tlačítko 'Seznam'. Pokud chceš něco prodávat jako balík, vyber 'Prodejní balík' v možnosti způsobu nastavení. Například pomocí této funkce můžeš prodat 99 léčivých lektvaru v prodejním balíku. Hráč pak má možnost zakoupit pouze celý balík a ne jednotlivé léčivé lektvary. Celková částka Tvých itemů nesmí překročit 1.000.000 zlata za položku. Pokud prodáváš předměty pomocí NosBazaru, budeš muset zaplatit poplatky za vystavení a prodej.

Medaile NosKupce

Používáním Medaile NosKupce získáváš různé výhody při používání NosBazaru. Jsi oproštěn od poplatku za prodej. Své předměty můžeš vystavovat delší dobu a získáš rovněž slevy na poplatky za vystavení. Další výhodou je, že můžeš vystavit až 100 předmětů najednou. Celková suma Tvých itemů však nemůže překročit 100.000.000 zlata ze jednu položku. Nabídka je platná po dobu maximálně 30 dnů. Předměty jsou po prodeji skladovány také maximálně 30 dnů. Do množství vystavených položek jsou zahrnuty i nabízené předměty, které nebyly vyřazeny z NosBazaru nebo jejichž prodejní doba vypršela. Ve správě prodeje nalezneš seznam vystavených předmětů. Přístup k NosBazaru je možný ze všech obecných map. Medaile NosKupce je v NosMall dostupná ve dvou variantách: 7-denní nebo 30-denní.

Správa prodeje

Pokud klineš v NosBazaru na možnost "Správa prodeje", zobrazí se všechny Tvé vystavené předměty a můžeš zkontrolovat aktuální stav prodeje. Pokud prodej skončil nebo vypršela doba vystavení, předměty se zobrazí v modré nebo červené barvě. Doba skladování záleží na tom, zda používáš Medaili NosKupce. Bez Medaile máš 7 dní na to, aby sis vyzvedl své předměty, zatímco s medailí můžeš předměty skladovat až 30 dní. Když doba vyprší, Tvé předměty i zlato zmizí. Můžeš také sám ukončit prodej předmětu. Na konci řádku s vystaveným předmětem je tlačítko 'Opustit'. Pokud zrušíš prodej nebo obdržíš předměty, jejichž lhůta vypršela, dostaneš zároveň i zlato za prodané předměty. Neprodané předměty se vrátí zpátky do inventáře.

  • V NosVille a v Port Alveus si můžete otevřít obchod pouze v soukromé zóně.
  • Otevřete okno schopností (K) a dvakrát klikněte na ikonu obchodu v záložce pohybu pro otevření obchodu.
  • Přetáhněte věci z Vašeho inventáře do obchodu, nastavte jim ceny a klikněte na otevření obchodu.
  • Dvojklikem na název obchodu se přesunete na další obchod.
  • Pokud chcete koupit předmět, přetáhnete jej do Vašeho inventáře nebo na něj dvakrát klikněte myší.